|

Ratus ruošk žiemą – renkamės lauko baldus

Vasaros sezonui artėjant į pabaigą pats laikas pagalvoti apie lauko baldų atnaujinimą. Pirkdami baldus ne sezono metu galite sutaupyti, kadangi jiems dažnai taikomos įvairios nuolaidos. Be to, jeigu pasirūpinsite lauko baldais jau rudenį, kitą pavasarį nebereikės jais rūpintis, ir pagerėjus orams iš karto galėsite džiaugtis laisvalaikiu, leidžiamu lauko terasoje. Internetinė parduotuvė b-a.eu pateikia kelis patarimus, kurie padės išsirinkti lauko baldus.

Apgalvokite, kur statysite baldus

Labai svarbu apgalvoti, kur statysite lauko baldus. Tam, kad galėtumėte viską įrengi tinkamai, įsivaizduokite kad terasa, pievelė ar vidinis kiemas yra dar viena namų erdvė. Apsibrėžkite šią erdvę, ją išsimatuokite, apgalvokite kaip ją norėtumėte įrengti ir imkitės darbo. Pasirinktų baldų dydis ir tipas labai priklauso nuo to, kiek jiems skirsite vietos. Jeigu terasa, kurioje planuojate statyti lauko baldus, yra nedidelė, tuomet ir baldus rinkitės ne tokius masyvius ir lengvesnius. Tačiau jeigu vidiniame kiemelyje yra pakankamai erdvės, galite rinktis masyvesnius baldus. Tokioje erdvėje juos galite išdėstyti didesnėmis grupėmis. Tuo tarpu mažose erdvėse geriau atrodo pavieniai baldai – supamas ar pakabinamas krėslas, hamakas ir pan.

Kitas aspektas, kurį turite apgalvoti – kur laikysite lauko baldus žiemos sezono metu. Ir nors kai kuriuos baldus galima palikti lauke per žiemą, tačiau to daryti nerekomenduojama, kadangi jie greičiau nusidėvi, praranda spalvas. Jeigu neturite daug vietos, kur galite sandėliuoti baldus, rinkitės tokius, kuriuos galite patogiai sulankstyti, kad neužimtų daug erdvės.

Baldų tipas

Nusprendę, kurioje kiemo erdvėje įkurdinsite lauko baldus, turite apgalvoti, kokių baldų jums reikia. Tai priklauso nuo to, ką planuojate veikti šioje erdvėje. Jeigu kuriate individualų poilsio kampelį, kuriame leisite savaitgalius su knyga, tuomet ieškokite tokių baldų kaip pakabinamas ar supamas krėslas. Tačiau jeigu planuojate lauke leisti laiką su šeima ir draugais kepdami lauko kepsnius ir ilgai vakarodami, rinkitės baldų komplektą su stalu ir kėdėmis, kad visiems užtektų vietos. Įvertinkite, kiek žmonių paprastai susirenka į tokius vakarėlius. Pagalvokite, kur sodinsite svečius, jeigu jie netilps prie stalo.

Lauko baldų stilius

Renkantis lauko baldus stiliaus taisyklių nėra – svarbiausia, kad baldai būtų patogūs ir funkcionalūs. Nepaisant to, turėtumėte pagalvoti, kaip pasirinkti baldai derės prie jūsų kiemo ar sodo aplinkos, ar jūsų namo. Norėdami sukurti harmoningą ir elegantišką aplinką turėtumėte pasirinkti baldus, kurie susilieja su jūsų namų aplinka.

Jeigu namai modernūs, architektūriniuose sprendimuose vyrauja griežtos linijos, daug stiklo ir modernių medžiagų, tuomet baldus taip pat turėtumėte rinktis modernius, pagamintus iš šiuolaikiškų medžiagų. Vargu, ar prie modernaus namo derės iš rastų pagamintas stalas ir suolai. Stenkitės išlaikyti harmoniją ir vieningą stilių. Jeigu jaučiate, kad aplinkai pagyvinti norisi daugiau akcentų, nepabijokite ir pasirinkite ryškesnių spalvų lauko baldus. Svarbiausia taisyklė – baldai turi patikti ir turi būti patogūs.

Iš ko pagaminti lauko baldai?

Renkantis lauko baldus labai svarbu įvertinti iš kokių medžiagų jie pagaminti. Taip padės užtikrinti, kad išsirinkti baldai tarnaus ilgai. Jeigu renkatės medinius baldus reikėtų rinktis tankesnę ir tvirtesnę medieną. Nepamirškite, kad mediniai baldai reikalauja nuolatinės priežiūros. Gali tekti kiekvienais metais impregnuoti ar atnaujinti, kad apsaugotumėte nuo drėgmės poveikio. Metaliniai ir plastikiniai baldai reikalauja mažiau priežiūros nei mediniai, tačiau atkreipkite dėmesį, ar jie padengti danga apsaugančia nuo rūdžių ar UV poveikio. Rinkitės patikimus gamintojus ir kokybiškas medžiagas ir lauko baldais galėsite džiaugtis ilgai.

2018 Spalio 02
Bookmark and Share